Az új házunkban talán Lujzi szobájának a berendezésén gondolkodtam a legtöbbet. Nagyon szerettem volna valami igazán cukit, de nem túl rózsaszínt összehozni neki (a cuki talán összejött, a nem túl rózsaszín annál kevésbé), ahol melegségben, biztonságban érzi magát, és kislány korában is szívesen játszik majd. Az szempont volt, hogy ne legyen fullasztóan kislányos, inkább letisztult, a fehér domináljon, hiszen a kiegészítő színeket könnyebb cserélgetni, akár a bútorok, fal átfestésével, dekorálásával is. Egy biztos volt, hogy egyedire szeretném varázsolni a kis kuckóját, és olyan képekkel, tárgyakkal feldobni, amit saját kezűleg készítek el neki. Mivel Lujza apukája érettségizett rajzból – ezt mindig megjegyzi nekem, ezért kéretik észben tartani –, így ő is beszállt a kreatívkodásba, és együttes munkánkkal születtek meg a gyerekszobát díszítő fali képek. Jelenleg a kisasszony a szülői hálószobában alszik velünk, így ott rendeztük be az ideiglenes babasarkot.
A Pinterestről nagyon sok szuper képet letöltöttem inspirációnak, amik közül kiválasztottuk a mi kis Nyuszikánknak a legaranyosabbakat. Mivel ugye Nyuszinak és Rókusnak is hívjuk, egyértelmű volt, hogy lesz nyulas és rókás kép is:)
Olyan vízfestékes technikát választottunk, amivel szerintem kis kézügyességgel is csudiszép, igazán művészi hatású képeket lehet készíteni. Ezt szeretném most megmutatni Nektek.
Az akvarellképek elkészítéséhez tetszőleges méretű festővászonra és vízzel elmosható akvarellceruzákra lesz szükség, ezen kívül ecsetre, grafitceruzára, esetleg radírra és fekete (tus)filcre.
Festővászon, akvarellceruzák, ecset. A rajzoláshoz grafitceruza, radír, fekete filc. Másra nincs is szükség.
Első lépésként a festővászonra finom, halvány vonalakkal felrajzoljuk a képet. Ügyeljünk arra, hogy lehetőleg ne hibázzunk, mert a vászon nehezen radírozható, és ezzel a technikával nem vagy csak nagyon nehezen tudjuk elfedni a rossz helyre húzott vonalakat.
Ezzel a munka nehezét már le is tudtuk, innét következik az egyszerűbb, de annál látványosabb és élvezetesebb rész. A színesceruzákkal satírozzuk be a rajzunkat, ahogy szeretnénk kiszínezni, figyelve arra, hogy ne maszáljuk el a színeket és vonalakat az öklünkkel (célszerű balról jobbra haladni)! Ha készen vagyunk, fogjuk az ecsetet, mártsuk bele vízbe, kissé itassuk le egy papírtörlőn vagy zsebkendőn, és maszáljuk el vele a színes felületeket óvatosan. Az akvarell ceruzanyomok gyönyörűen vízfestékké fognak olvadni, így színátmeneteket, halványabb és sötétebb árnyalatokat is létre tudunk hozni. Aki most először fest ilyen technikával, azt javaslom, egy papíron próbálja ki, hogy is működik a festés, hogy magabiztosan bánjon az ecsettel élesben a vásznon!
Ha elkészültünk a festéssel, rövid száradási időt kivárva fekete tusfilccel kihúzhatjuk a minta kontúrjait, ha úgy jobban tetszik a kép.
A mi otthonunkban egy nagy nyuszis és elefántos kép készült, amik a kiságy fölött vigyáznak Lujzusra, négy kisebb képen pedig őzikét, nyuszit, rókát és a kötelező unikornist festettük meg. Rajzból Érettségizett Apuka festette kis szerelmének a lufis elefántot és a kis rókát, a többi Lujza anyukájának a műve.
Én beleszerettem ebbe a technikába, remélem, hogy Lujzinak is tetszeni fognak majd Apa és Anya alkotásai, ha kicsit nagyobb lesz! :)